Az állás-munka világa kapcsán esett már szó arról, hogy ki a fejvadász, és mivel foglalkozik. Arról azonban még nem, hogyan találja meg a célszemélyeket. Ezúttal a szakma titkaiba leshetsz bele ;)
A fejvadászat legizgalmasabb és legnehezebb része az, amikor meg kell tudni, ki(k) tölti(k) be a cégnél az adott pozíciót. Minden pozíciónál, még ha azonos munkakörről is beszélünk, eltérő lesz a célközönség. Elsősorban a megbízó cég konkurenseinél dolgozókat szólítom meg, így pl. egy értékesítő pozíciónál más a logisztikával foglalkozó vállalatoknak és más az informatikával foglalkozó cégeknek a konkurenciája. Ezáltal nem létezik olyan séma, ami minden esetben működik.
Voltam én már vezetőtől rettegő titkárnő, tekintélyt követelő cégvezető, patikatulajdonos, állami szférában dolgozó vezető, rokonát kereső kislány, szerelmes ügyfél. A lista végtelen, és bevallom, minden lapom nem fedem fel ;) A hang elváltoztatás nagy művésze vagyok ;) Mindezt annak érdekében, hogy megtaláljam és elérjem a célszemélyt.
Mégis, mindegyik vadászatnál megfigyelhető: ha idegen nyelven, avagy a magyar nyelvet csak törve beszélőként telefonálok, sokkal szolgálatkészebbek az ügyfélkapcsolati munkatársak.
Miért e megkülönböztetés? Komolyabban veszik a külföldieket?